TBMYO Makine

Ders Listesi

22/09/2019 01:16:54 - 01/11/2019 01:16:54 - 31521 Okunma

1.Yarıyıl Ders Planı

Ders Kodu

Ders Adı

T+U+L

Zor/Seç

AKTS

Grup Kodu

ELN19103

ÖLÇME TEKNİĞİ VE UYGULAMALARI

1+2+0

Zorunlu

4

 

MAT14151

MATEMATİK

3+0+0

Zorunlu

4

 

MKP19101

MALZEME BİLGİSİ

3+0+0

Zorunlu

4

 

MKP19103

MUKAVEMET

2+0+0

Zorunlu

4

 

MKP19105

ISIL İŞLEM TEKNOLOJİSİ

2+0+0

Zorunlu

3

 

MKP19107

TEKNİK RESİM

2+2+0

Zorunlu

6

 

MKP19109

MESLEK TEKNOLOJİSİ

2+0+0

Zorunlu

3

 

UNV13111

TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİSİ KULLANIMI

1+1+0

Zorunlu

2

 

 

 

 Toplam AKTS

30

 

 

 

 

 

 

 

2.Yarıyıl Ders Planı

Ders Kodu

Ders Adı

T+U+L

Zor/Seç

AKTS

Grup Kodu

ELN19106

MESLEKİ TEKNİK TERİMLER

2+0+0

Zorunlu

3

 

MKP19102

ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ

2+0+0

Zorunlu

3

 

MKP19104

TALAŞLI İMALAT YÖNTEMLERİ

2+2+0

Zorunlu

5

 

MKP19106

İLERİ TEKNOLOJİ MALZEMELERİ

2+0+0

Zorunlu

3

 

MKP19108

İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA

2+0+0

Zorunlu

3

 

MKP19110

HİDROLİK SİSTEMLER

1+2+0

Zorunlu

3

 

MKP19112

TERMODİNAMİK

3+0+0

Zorunlu

3

 

MKR19104

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM-I

2+2+0

Zorunlu

5

 

UNV13027

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

2+0+0

Zorunlu

2

 

 

 

 Toplam AKTS

30

 

 

 

 

 

 

 

3.Yarıyıl Ders Planı

Ders Kodu

Ders Adı

T+U+L

Zor/Seç

AKTS

Grup Kodu

MKP19201

BİLGİSAYAR DESTEKLİ SİSTEM ANALİZİ

3+0+0

Zorunlu

5

 

MKP19203

KAYNAK TEKNOLOJİSİ

3+0+0

Zorunlu

5

 

MKP19205

MAKİNE ELEMANLARI

3+0+0

Zorunlu

4

 

MKP19207

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM II

2+2+0

Zorunlu

5

 

SEÇ - 1

SEÇMELİ DERS-I

2+0+0

Seçmeli

3

 

SEÇ - 2

SEÇMELİ DERS-II

3+0+0

Seçmeli

4

 

SEÇ - 2

SEÇMELİ DERS-III

3+0+0

Seçmeli

4

 

 

 

 Toplam AKTS

30

 

Seçmeli Dersler

ELN19209

GİRİŞİMCİLİK VE ETKİLİ İLETİŞİM

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

ELN19211

BAKIM VE ONARIM

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

ELN19213

ENERJİ SİSTEMLERİ

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

ELN19225

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON YÖNETİMİ

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

ELN19227

ROBOTİK SİSTEMLER

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

ELN19229

AR-GE VE FİKİR MÜLKİYET HAKLARI

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

ELN19231

YAPAY ZEKA VE MAKİNE ÖĞRENMESİ

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

MKP19209

CNC TEKNOLOJİSİ

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19211

DOĞALGAZ TEKNOLOJİLERİ

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19213

SIHHİ TESİSAT

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19215

İŞ KALIPLARI

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19217

MAKİNE TASARIMI

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19219

MONTAJ TEKNOLOJİLERİ

3+0+0

Seçmeli

4

SEÇ - 1

MKP19221

ENDÜSTRİ 4.0 VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

2+0+0

Seçmeli

3

SEÇ - 2

 

 

 

 

 

 

4.Yarıyıl Ders Planı

Ders Kodu

Ders Adı

T+U+L

Zor/Seç

AKTS

Grup Kodu

STAJ18001

STAJ

0+0+0

Zorunlu

4

 

UNV18201

TÜRK DİLİ

4+0+0

Zorunlu

4

 

UNV18203

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ

4+0+0

Zorunlu

4

 

UNV18205

İNGİLİZCE

4+0+0

Zorunlu

4

 

UNV18207

İŞYERİ EĞİTİMİ VE UYGULAMA

0+18+0

Zorunlu

14

 

 

 

 Toplam AKTS

30

 
               

 

ders liste

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.